+90 232 376 88 22
info@polser.com
satis@polser.com
Pzt-Cm: 08:00-18:00

Sağlık Sektöründe Polser AMB Hijyenik Panel Kullanımı

Sağlık Sektörü ve Polser AMB Hijyenik Paneller Sağlık Sektörü ve Polser AMB Hijyenik Paneller Polser A.Ş.

Hijyenik panel üretiminin gelişmesi ve yenilikçi anlayış ile beraber çeşitli ürünler hijyenin diğer sektörlere göre daha önem verildiği kullanım alanlarında hayatımıza girdi.
Günümüzde sağlık merkezlerinde, polikliniklerde, hastanede, bekleme odalarında, giriş ve personel alanlarında hijyen alanlar sağlamak için bir çok alternatifin yanında CTP levhalar da her geçen gün yoğun olarak tercih edilmeye başlanmıştır.

Hijyenik Panel

Bunun sebebi CTP levhaların yüksek antibakteriyel özellikte olması ve böylece mekan içerisinde hijyenin korunmasına yardımcı olmasıdır. Hastane, poliklinikler dışında da kesintisiz bir şekilde hijyen kalması gereken süt ürünü üretim tesisleri, süt sağım tesisleri, gıda üretim tesisleri gibi birçok farklı alanda da bu CTP paneller tercih edilmektedir.
CTP tanım olarak cam takviye edilmiş elyaf olarak tanımlanan, yenilikçi ve gelişmeye çok açık bir üründür. Bu gelişmeler mekanik, kimyasal özellklerinde olduğu gibi biyolojik dayanım özelliklerinde de gerçekleşmektedir.
Dünyanın önde gelen CTP levha ve panel üreticisi Polser A.Ş. ürün geliştirme çabalarını bu yöne de sürdürmektedir. Bu çabaların sonucu tüm üretilen CTP panellerin yüzeyini % 99.9 antimikrobiyal özelliğe getirebilen kaplama maddesi Polser AMB ürününü ortaya çıkarmıştır.
Özetle Polser AMB kaplı paneller tanımı ile polimer bazlı nano teknoloji antimikrobiyel hijyen teknolojisini ifade etmekteyiz. Polser A.Ş. patentli AMB paneller; küf, mantar, alg, bakteri ve virüsleri %99.99 oranında yok etmektedir. Bu anlamda günümüzde üretilmiş olan ve kullanılan hem CTP hem diğer hijyenik panel, duvar ve kaplama çözümleri arasında en iyi teknolojiler arasında gösterilmektedir.
AMB panellerin antimikrobiyel koruması kalıcıdır. Ortama çeşitli kimyasallar salınmasını önleyen panel, temas yüzeyi ile arasında kalan bariyere temas eden mikroorganizmaların adaptasyon ile mutasyon geçirmelerine izin vermez. Doğrudan yok edilmesini sağlar.
AMB panellerin sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Öncelikle Polser AMB panel havayolu ile mikrop geçiş ihtimallerini yüksek oranda azaltmaktadır. Bu da hastane gibi, hasta kişilerin ve hasta olmayan kişilerin bir arada bulunduğu ortamlarda oldukça önem arz etmektedir.
Aynı zamanda antibakteriyel etkisi kalıcı bir özelliktir. Yüzeyin temizlenme zamanı gelene kadar mikroplar levha üzerinde kalmaz ve anında yok edilir ve ortadan kalkar. Yüzey ile temas anında bu mikroplar doğrudan yok edilmektedir. Hijyen sağlanması gereken ortamlarda kimyasal salınmaması da oldukça önemli bir unsurdur. Polser AMB de ne üretiminde ne de işleyişinde hiçbir kimyasal madde yoktur. Diğer muadil hijyen panel uygulamaların da antimikrobiyal etki kimyasal şekilde yaratılırken ortama çeşitli zararlı kimyasallar da bırakıldığında sonuç insan sağlığı açısından bir yön düzeltilirken diğer açıdan daha zararlı sonuçlara sebep olduğundan hiçte sağlıklı olmamaktadır.

Polser AMB Hijyenik Paneller Nasıl Hijyen Sağlar?

CTP Paneler üretilirken kullanım alanlarında göre geliştirmelere imkan verecek şekilde üretilirler. Polser A.Ş.’de üretilen her CTP levha Polser AMB ile üretim esnasında kaplanabilir. Böylece artık CTP panel üzerinde kullanılan aktif antimikrobiyel polimer, yüzeye kokusuz, renksiz ve pozitif yüklü bir satıh oluşturulmaktadır.
Bu satıh nano ölçektedir ve CTP malzeme ile bir bütün haline dönüşmektedir. Antimikrobiyel satıh bölgesi yüzeye bir mikoorganizma temas ettiğinde hücre zarını delen elektrik yükü kullanarak mikroorganizmayı öldürmektedir. Bu işlem olurken dışarıya herhangi bir kimyasal madde bırakılmamaktadır. Böylece AMB hijyenik levha kullanım ömrü boyunca antimikrobiyal özelliğini tamamen koruyarak devam ettirir.

AMB Panellerin Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Polser AMB teknolojisi Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından lisanslandırılmış bir teknolojidir. Dünya çapında patent kanunları ile korumalıdır. Polser AMB teknolojisi hijyenik olması gereken ortamlarda kullanılarak mikroplar ile aktif bir şekilde savaşmaktadır. Böylece ortamda mikropların çoğalmasına ve içeride çalışan, bulunan kişileri etkilemesine izin vermemektedir. Kullanım alanı olarak en fazla poliklinik ve hastaneler tercih edildiği gibi aynı zamanda gıda sektöründe de tercih edilmektedir. Uygulanan AMB panellerin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır, tamamen çevre dostu bir teknolojidir. Ne ortama ne de çevreye herhangi bir kimyasal salınımı kesinlikle yapılmamaktadır. Polser AMB su bazlıdır ve kullanım zamanı dolup uzun yıllar geçtiğinde doğada çözünür. Bu anlamda da doğada atık madde yaratarak ve uzun yıllar kaybolmayarak doğayı kötü etkileyen bir yanı bulunmamaktadır. Özellikle çevre kanunları ile sıkıntı yaşamak istemeyen mimar ve mühendislerin bina dışı cephe kaplama ve iç tasarım duvar ve panel uygulamalarında kullanım tercihini olumlu olarak etkilemektedir.
Polser AMB teknolojisi ile kullanılan panellerin bir diğer önemli özelliği ise 257 dereceye kadar ısıya dayanıklı olmasıdır. Sağlıklı ve uzun süreli kullanım için olması gereken her detay bu teknolojide mevcuttur. Bu sebeple de hijyenik olması gereken alanlarda çok kısa zamana oldukça fazla kullanıma sahip olmuştur.
Paneller bulundukları ortamda üretilen gıdaların bozulma süresini de azaltmaktadır. Bu gıda üretim tesisleri için önemli özelliklerden bir tanesidir.
Kimyasal salınım yapmadıkları gibi su, tuz ve tatlı çözeltiler içerisinde madde salınımı yapmamaktadır. Bu özellik insanların bulunduğu hemen her ortam düşünüldüğünde en üst düzeyde hijyen sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple de ameliyathaneler başta olmak üzere, hastane ve poliklinik bölgelerinde tercih edilmektedir.

Like what you see?

Close

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...